Az egri és szekszárdi bikavér a termőtájak eltérő adottságai miatt különbözik ugyan stílusában, mégis osztozik a borházasítási szabályok jelentős részében és a minőségi kategorizálásban - emlékeztetnek a sétálókóstoló szervezői az MTI-hez eljuttatott közleményükben.
Mint hangsúlyozzák, a párbaj szó ellenére a hetedik alkalommal meghirdetett kezdeményezés a közös gondolkodáson alapul: az összefogásban résztvevő borászok évről évre azon dolgoznak, hogyan lehet a bikavéreket minél magasabb minőségben elkészíteni és a nagyvilág elé tárni, figyelembe véve a folyamatosan változó borfogyasztási szokásokat és igényeket.
A rendezvényen mindkét régió pincészetei igyekeznek a legjobb és legjellegzetesebb bikavéreiket bemutatni, hiszen a tokaji aszú után a magyar borok hallatán a bikavér jut először a külföldi fogyasztók és a nemzetközi borpiac szereplőinek eszébe, ezek a vélekedések pedig nagyban meghatározzák az egész magyar bortermelésről alkotott külföldi vélekedést is - áll a közleményben.
A 7. Bikavér Párbajon 32 termelő mutatja be bikavéreit az Egri és a Szekszárdi borvidékről. A borászatokat a rendezvény hagyományai szerint összepárosítják, így egy-egy dupla standot egy egri és egy szekszárdi borász foglal el.
A rendezvényt megelőző "kerekasztal-kóstolón" Fiáth Attila nemzetközi borakadémikus vezetésével és a két régió borászainak részvételével vakteszten választják ki, melyek azok a borok, amelyek a legközelebb állnak az ideális, arányos, referenciának számító bikavérstílushoz.
A különteremben ezúttal a Taste & Play bikavér- és fajtafelismerő játékával, a speciálisan az eseményre fejlesztett Bikavér Rodeóval ismerkedhetnek meg az érdeklődők - közölték a szervezők.

Forrás:iranyakonyha.hu, mti/Fotó:pixabay, Mti)